Ana sayfa Yelek Erkek bebek yelekleri örgü modelleri

Erkek bebek yelekleri örgü modelleri [Açıklamalı video]

3656
2
PAYLAŞ
Erkek bebek yelekleri örgü modelleri
Erkek bebek yelekleri örgü modelleri

En sevilen erkek bebek yelekleri örgü modelleri açıklamalı olarak görmek ve yapılışlarını öğrenmek istemez misiniz? En güzel bebek yeleklerini sizler için yayınlıyoruz. Hem erkek hem de kız bebekler için örebileceğiniz bu örgü modellerini yayınladığımız videoları izleyerek rahatlıkla örebilirsiniz.

Anneler ve torunu olan kadınlar bebek yeleği örmeye bayılırlar. Çünkü küçük ve tatlı bebişlerin üzerine giydirilen yelekler onları soğuktan koruyarak faydalı olur. Hem de onların çok şık ve tatlı görünmelerini sağlamaktadır.

Bebek görmeye gidilirken en çok hediye olarak götürülen şeylerden bir tanesidir yelek. Bunu dışarıdan satın almak yerine örmeyi tercih edenlerin sayısı ise oldukça çoktur. Hem maliyetinin daha ucuz olması hem de örgünün muhteşem bir hobi ve keyifli zaman geçirme meşgalesi olması nedeniyle yelek modelleri örülmekte ve hediye olarak götürülmektedir.

Erkek bebek yelekleri örgü modelleri ve yapılışları

Erkek bebek yelekleri örnekleri içeren bu makalemizde 4 adet videolu 1 adet yazılı olmak üzere 5 tane erkek bebek yeleği modelinin yapılışını sizlere anlatıyoruz. Anlatımlı bebek yelekleri sayesinde siz de gerek kendi çocuğunuza gerekse tanıdıklarınızın yavrularına bu örnekleri örebilirsiniz. Umarız sizin için faydalı bir içerik olur ve sıkılmadan okur ve izlersiniz.

NOT: Bu içeriğimizi sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşırsanız çok seviniriz 🙂

Haroşa örgü ile erkek bebek yeleği modeli

Erkek bebek yelek modeli
Erkek bebek yelek modeli

Örgü Tasarım Youtube kanalında haroşa örgü tekniği kullanılarak örülen çok şık bir erkek bebek yeleği modeli yapılışı anlatılıyor.

Haroşa örgü tekniği çok fazla örgü modelinde kullanılmaktadır. Bu nedenle örgü konusunda meraklıysanız bu tekniği öğrenmeniz elzemdir. Eğer bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız sitemizdeki “Örgü Dersleri” kategorisinde yer alan Haroşa örgü nasıl örülür? makalemizi okumanızı ve içindeki videoyu izlemenizi tavsiye ederiz. Bu video sayesinde tekniği tüm ayrıntılarıyla öğrenebilir, örgü modellerinizde kullanabilirsiniz.

Haroşa örgü nasıl örülür videolu anlatım için tıklayın

Yeleğin tüm yapılış aşamalarının anlatıldığı 1 saat 8 dakikalık bu video sayesinde bu muhteşem modelin yapılışını öğrenebilir, evinizde rahatlıkla örebilirsiniz… Sarı renk bu modelde çok güzel durmuş. Koyu kahve rengi düğmeler de yeleğin rengine uyum sağlamış ve muhteşem bir eser ortaya çıkmış. Tabi ki siz kendi zevkinize göre farklı renklerde örebilirsiniz. Kız bebekler için pembe rengini ördüğünüzde de çok şık duracaktır. Dilerseniz nasıl örüldüğünü anlatan o videoya geçelim..

İşte haroşa bebek yeleği modeli yapılış videosu

Derya Baykal erkek bebek yeleği modeli yapılışı

Derya Baykal‘ın Kanaltürk kanalındayken yaptığı Derya’nın Dünyası programında sıklıkla yer verilen örgü modellerinden bir tanesi de erkek bebek yeleği modeli yapılışı idi. Sizler için beğeneceğinizi umduğumuz erkek bebek yelekleri örgü modelleri yayınlamaya çalışıyoruz. Bu modelin de ilginizi çekeceğine eminiz. Videolu anlatımlı olan bu yelek modelinin yapılışını videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Yaklaşık 13 dakikalık bu videoda programa katılan konuk yelek örneğinin yapılışını anlatıyor. İşte o video…

Fırfırella Yelek Modeli
Fırfırella Yelek Modeli

Bu yazımızda fırfırella yelek nasıl örülür onu kısaca anlatacağız. Herkesin sevip beğeneceği türden bir yelek olan fırfırella yelek modelinin yapılışını aşağıda aşama aşama anlattık… Bu adımları sırasıyla izleyerek yelek modeli oluşturup muhteşem bir modele sahip olabilirsiniz…

İşte fırfırella yelek modeli yapılışı

55 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak 2 sıra ikili trabzan yapılır. 5 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülüp kafesler oluşturulur. Bu şekilde 4 sıra kafes örülür. 5.nci sıra kafesler yapılırken carmen ipin dilimlerinin üstündeki yuvadan birlikte batılarak ikili trabzan yapılır. Bu şekilde carmen ip sıra boyunca yürütülür. Bu işlem her 4 sırada bir tekrarlanır. 18.nci kafeste kol için 4 kafes boş bırakılır. 8 kafes daha örülüp bitirilir. Aynı şekilde bir parça daha örülür.

Arka ;90 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak 2 sıra ikili trabzan yapılır. 5 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, 1 ilmek atlayıp 2.nci ilmeğe ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. 18 sıra kafes örüp kol için her iki taraftan 3’er kafes boş bırakılır. 8 sıra örülüp arka bitirilir. Parçalar birbirine dikilip yelek oluşturulur.

Erkek bebekler için kolay örgü yelek modelleri nasıl yapılır merak ediyorsanız bu kolayca örebileceğiniz modelin yapılış videosunu da yayınlamış olalım. Örgü konusunda iddialı değilim ama örmek istiyorum, o yüzden kolay bir model olsun ama aynı zamanda da güzel olsun diyenler buna bayılacak.

Erkek bebekler için kolay örgü yelek modelleri nasıl örülür?

Pratik Yazar adlı Youtube kanalında kolay bebek yeleği modelinin nasıl yapılacağı baştan sona anlatılıyor.

Şunu belirtelim tüm aşamaların bu kadar detaylı olarak anlatıldığı videolar bulmak zor. Çünkü büyük bir emek gerektiriyor. 1 saat 43 dakikalık bu uzun videoda bebek yeleğinin tüm yapılış aşamaları detaylar atlanmaksızın anlatılıyor. Bu yüzden hazırlayan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz.

Videoyu izleyin ve verilen bilgileri kullanın. Sonuçta muhteşem bir erkek bebek yeleği modeli ortaya çıkartmış olacaksınız 😉 Videoda pembe renkle örülmüş yani bir kız bebek için örülmüş fakat renk tercihi tamamen size kalmış. Daha farklı bir renkte yaparak erkek bebek için de kullanabilirsiniz.

İşte en kolay erkek bebek yeleği modeli yapılışı videosu

0-3 aylık bebek yeleği modeli yapılışı

Yeni doğan olarak tabir edilen 0 ila 3 ay arasındaki bebekler için yelek modeli arıyor ve yelek örmek istiyorsanız konunun bu bölümü tam da size hitap ediyor.

Sevil Örgü isimli Youtube kanalında yer alan bu videoda modelin yapılış aşamaları anlatılıyor. Yaklaşık 20 dakikalık bu video ile bu örneği çıkartabilirsiniz.

Sözü daha fazla uzatmadan videoya geçelim 🙂 İşte bebek yeleği yapılış videosu…

Örgü örenlerin bazıları fotoğrafa bakarakta modeli çıkartabilmektedir fakat bazı kişiler o kadar ileri boyutta örgü örememektedir. Sizin için fikir oluşturması adına yapılışlarının videosu bulunmayan ama hoşunuza gidebileceğini tahmin ettiğimiz erkek yelekleri modellerini de fotoğraflı olarak yayınlıyoruz.

Ama fotoğraflı değil de açıklamalı ve video anlatımlı olan modelleri incelemek ve videoları izlemek istiyorsanız içeriklerimiz bitmedi! 🙂 Önceden yayınlamış olduğumuz konunun linkini aşağıya ekliyoruz ki buradan o konuya rahatça geçebilin.

En güzel açıklamalı bebek örgü modelleri ve yapılışları – Videolu anlatım 

Örgü dışında bu sağlık içeriklerinin de ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

Sivilceler için karbonat maskesi

Migren tedavisi için doğal formüller

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here