Ana sayfa Yelek En yeni tığ işi yelek modelleri Derya Baykal yelek örnekleri

En yeni tığ işi yelek modelleri Derya Baykal yelek örnekleri

295
2
PAYLAŞ
En yeni tığ işi yelek modelleri
En yeni tığ işi yelek modelleri Derya Baykal yelek örnekleri

Tığ işi yelek modelleri Derya Baykal‘ın sunduğu Derya’nın Dünyası programında sıklıkla anlatılıyordu. Bu programda yer alan modelleri sizlerle paylaşıyoruz ki izleyin ve sizler de evinizde bu modelleri rahatlıkla örün.

Örgü örmeyi seven kadınların bir çoğu genellikle tığ ile örgü yapmayı daha çok severler. Sebebi belki daha hızlı örmek ya da daha zevkli geliyor olması olabilir. Tabi ki bu tamamen insanların kendi tercihlerine kalmış bir durum ama bizce de yelek modeli çıkartmak istiyorsanız kesinlikle tığ işi bir yelek modeli örmeyi denemelisiniz. Tığ işi yelek modelleri Derya Baykal tarafından da sıkça anlatılmaktadır.

Özellikle kadınlar, bebekler ve çocuklar için tercih edilen tığ işi yelek modellerine sitemizde hem fotoğraflarla hem de açıklamalı ve anlatımlı videolarla yer vermeye çalışacağız. Fotoğraflar bu konuda eğer yeni başlayan seviyesindeyseniz modeli çıkartma konusunda size tam manasıyla belki yardımcı olmayabilir fakat aklınızda bir fikir oluşması açısından faydalı olacaktır. Bazen sadece renk uyumlarını görmek için bile bu tarz örnek fotoğraflar çok faydalı sonuçlar doğurabilmektedir. Hangi rengin hangi renk ile uyum sağladığını görmek adına ve kullanılan ip türlerinin modeldeki etkisini görmek adına faydalı olmaktadır bu tarz örgü modeli fotoğraflarına bakmak. Fotoğraftan örnek çıkartamıyorsanız eğer videolu örnekleri tercih edebilirsiniz. Bu videoları izleyerek anlatılan teknikleri ve verilen bilgileri kullanarak rahatlıkla çok güzel bir model çıkartabileceğinize inanıyoruz. Videoyu izleyince o modeli örmeseniz bile verilen bilgiler farklı örnekler açısından çok işinize yarayabilir.

Yelekler özellikle çeyizlerde olmazsa olmazlardandır ve yıllar geçse de modası asla geçmemektedir. Çeyiz hazırlığı yapanlar yıllar öncesinden bu hazırlıklara başlamaktadır ve bu hazırlıklarda örgü modelleri de büyük bir yer kaplamaktadır.

Yıllara göre modeller ve tarzlar değişiyor olsa bile üç aşağı beş yukarı tüm modeller benzerlik göstermektedir. Eski bir modele bakarak üzerinde taşlarla ya da kurdalelerle yapacağınız ufak değişiklikler bambaşka bir model ortaya çıkartmanıza, yeni bir tarz yaratmanıza ve modern bir sitile sahip olmanıza vesile olabilir. Yelek hemen hemen her mevsimde kullanılabildiğinden sürekli bir ihtiyaçtır. Kışları soğuk havalarda sıcak tutma özelliğini biliyoruz. İlk bahar ve son bahar aylarında da havalar bazen soğuk ya da serin geçebilmekte. Bu gibi durumlarda da bu giysi sizin en büyük kurtarıcınız olacak 🙂 Yaz aylarında da mı giyilir dediğinizi duyar gibiyiz. Şu şekilde izah edelim madem; özellikle Karadeniz yaylaları yazları dahi insanı üşütebilecek kadar soğuk olmaktadır, keza kırsal kesimlerde yaşayanlar geceleri serin saatlerde bu tarz giysilere ihtiyaç yaz ayları dahi olsa duymaktadır.

Tığ işi yelek örnekleri ve yapılışlarını merak ediyorsanız sitemizde yer alan videoyu izleyerek, verilen bilgiler doğrultusunda siz de kendinize çok şık bu yeleği örebilirsiniz.

Tığ yelek örnekleri büyükler için araştırıyorsanız size yayınlayacağımız fotoğraflarla yardımcı olmaya çalışalım. Birbirinden farklı modeller arasından dilediğinizi, beğendiğinizi seçerek örmeye başlayabilirisiniz. Gerek kendiniz için gerekse sevdiğiniz için örebilir, çok güzel ve el emeği bir hediye sunarak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

Kolay, basit hanım dilendi tekniğinden muhteşem bir modeli Derya Baykal üzerine giyerek gösteriyor. Bu yeleğin basitliğine ve güzelliğine vurgu yapan Baykal, toplamda 5 parçadan oluşan; 3 parçası hanım dilendi bey beğendi, 2 tanesi farklı örülen bu yeleğin tüm detayları videomuzda.

Hanım dilendi bey beğendi motifi nasıl örülür?

Hanım dilendi bey beğendi adı verilen motif nasıl örülür bilmiyorsanız bunun için de sizler için bir video bulduk ve paylaşmakta da yarar görüyoruz. Çünkü yukarıda paylaşılan videodaki modeli yapabilmeniz için örgü tekniklerinden “hanım dilendi bey beğendi” tekniğini bilmeniz şart. Aşağıdaki videoyu izleyerek bu tekniği öğrenebilirsiniz. Bu bilgi sadece bu modelde değil çok farklı modellerde de size yardımcı olacak, örgü tekniğinizi geliştirmenizi ve ilerletmenizi sağlayacaktır.

Derya Baykal tığ işi bayan yelek modelleri

Yelek modelleri arasında bayanlar için olan modeller örgü sevenlerin en çok örmeyi tercih ettiği örnekler arasında yer alıyor. Tığ işi yelek modelleri Derya Baykal programında bu model gibi pek çok yelek modelini dore, gri ve beyaz renklerden yapılan ve tişört üzerine giyilebilecek çok şık bir tığ işi yelek modeli anlatıldı.

Çok şık u yelek yapılışı aşağıdaki videoda anlatılmakta. Bayanlar için yelek modeli arayanlar bu videoyu izleyebilirler..

Bu içeriği sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı lütfen unutmayın 😉

2 YORUMLAR

Comments are closed.