Egeli terzi

2000 li yılların başında ege bölgesinde bi kasabada yaşayan bi terzi varmış. O kasabanın en ünlü terzisiymiş, çok hızlıymış eli yaşı biraz ilerlemiş 45-50 yaşını bulmuş 25-30 yaşında bi karısı varmış. Karısı alımlı, boylu poslu, iri göğüslü, iri kalçalı tam bir egeli kadını.

Terzi bi gün bi anda kalpten ölmüş kasabanın ileri gelenleri de demiş ki bu kadın dul kaldı genç güzel kadın kötü yola düşmesin buna bi koca bulalım evlendirelim. Kasabada pehlivan güreşleri oluyormuş başpehlivana bu karıyı vermişler pehlivanda genç 30 lu yaşlarda karayağız delikanlı başpehlivan.

Neyse ilk gece gelmiş bunlar gerdeğe girecekler baş pehlivan soyunmuş böyle her taraf kas kollar sırt bacak her yer adeleli böyle kadın pehlivana bakmış içi geçmiş tabi pehlivan kadına dönmüş.

Ey hanım demiş senin bu rahmetli kocanın böyle pazuları var mıydı demiş pazularını göstermiş yoktu demiş kadın dönmüş pehlivan sırt adelelerini göstermiş rahmetli terzi kocanın böyle sırt kasları var mıydı demiş kadın yoktu demiş yine bu sefer bacak adelelerini açmış adeleler böyle liğme liğme çıkmış hanım hanım demiş rahmetli terzi kocanın böyle bacak adeleleri var mıydı demiş kadın şöyle durmuş yoktu demiş ve eklemiş;

Kocamın ne öyle sırt adelesi ne öyle kol adelesi ne öyle bacak adelesi yoktu ama şu dakikaya kadar rahmetli kocam hem seni giber hem beni giber iki de pantolon dikerdi demis