Dr. Öz “Koronavirüse herkes yakalanacak” dedi ve 8 madde açıkladı

Koronavirüse karşı ne yapmak gerekir? Coronavirüs belirtileri nelerdir? Nasıl yayılıyor, korunmak için neler yapılmalı neler yapılmamalı? Doktor Mehmet Öz “herkes yakalanacak” dedi ve 8 madde açıkladı. Doktor Mehmet Öz koronavirüs açıklaması ile her şeye netlik kazandırdı. Koronavirüs Türkiye’ye olduğu gibi dünyaya da korku salmaya devam ediyor.

“Koronavirüse herkes yakalanacak” diyen Doktor Mehmet Öz, büyük salgınla ilgili dikkat çeken bilgiler verdi.

Koronavirüs bulaşan kişiler çok ciddi semptomlar yaşıyor, yaşı ileri olan ve bazı alt ya da kronik hastalıkları bulunanlar maalesef bu hastalığın pençesinden kurtulamıyor. Bu konuda çeşitli kehanetler de yok değil. koronavirüs biyolojik silah diyenler hiç azımsanmayacak kadar çok. Öyle ya da böyle tüm dünya bu pandemi ile mücadele etmek zorunda.

Peki ne yapmak gerekiyor? Öncelik vücut direnci. Spor ve hareket. Sonrası beslenme. Özellikle meyve sebzeler ile daha spesifik şeyler, mesela sarımsak, yoğurt, kefir, yeşil çay vb. Sonrası ise besin takviyeleri. Özellikle c vitamini, çinko, beta glukanlar ve kara mürver ekstresi. Meyve sebzeler ve takviyeler eğer kendinize de dikkat ederseniz bu kışı atlatmanızı sağlayabilir. Çünkü bağışıklık sistemini çok dirençli hale getiriyorlar.

Virüsün hücreye girişi ile birlikte vücudun bağışıklık sistemi buna karşı koymaya çalışır fakat vücut direnci düşük olursa insanlar bu nedenle hasta olur. Virüs bitene kadar tedbirleri elden bırakmamak gerek ve virüs bulaştıran kişilerden uzak durmak gerekiyor.

Korona virüs testi yapılan kişilerde negatif çıkan sonucun ilerleyen dönemlerde pozitif olarak görülmesi de bu durumun oldukça tedirgin edici olmasına neden oluyor. Korona virüs tablosu her gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanıyor ve Türkiye’deki vaka sayısı ile giderek hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Umuyoruz ki en kısa sürede azalış görürüz.