Ana sayfa Sağlık Doğal yöntemlerle koltuk altı beyazlatma – Kararmalara kesin çözüm

Doğal yöntemlerle koltuk altı beyazlatma – Kararmalara kesin çözüm

31
2
PAYLAŞ

İnsanlar dış görüntülerine önem verirler. Özellikle yaz aylarında daha açık kıyafetlerin tercih edilmesi koltuk altı bölgesinin önemini bir kat daha arttırmaktadır. Koltuk altı beyazlatma da bu nedenle daha çok yaz aylarında ve yaza hazırlık aşamalarında araştırılmaktadır.

Koltuk altı beyazlatma kremi gibi piyasada çok sayıda ürün olması bu konuda da insanların kafasını karıştırmaktadır. Pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da ürünlerin sahtelerine çok ama çok dikkat etmek sağlığımızı korumamız açısından elzemdir.

Koltuk altı derisi çeşitli faktörlere bağlı olarak kararır ve bu bölge terlemeye bağlı olarak kirlenmeye çok müsait bir bölgemiz olduğundan kötü bir görüntüye neden olabilir.

Kimyasal temizleyiciler, deodoranatlar gibi malzemeler kullanmakta bu kararmayı arttırmaktadır. Kötü kokunun önüne geçmek için sıkılan bu spreyler hem sağlığa hem de doğaya inanılmaz şekilde zarar vermektedir.

Koltuk altı beyazlatma için pek çok insan neredeyse servet diye tabir edebileceğimiz yüklü meblalar harcamaktardırlar. Bu pahalı yöntemlerin ise en başında lazer yöntemi gelmektedir.

Genel hatlarıyla bakıldığında “Koltuk altı kararmasına neler neden olur?” sorusuna;

Epilasyon kremleri, deodorantlar, aşırı terleme, dar kıyafetler, sigara alışkanlığı, aşırı şişmanlık (obezite), hormonal dengesizlikler şeklinde yanıt verilebilir.

Koltuk altı rengi açmak için doğal bir krem tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Doğal yöntemlerle koltuk altı beyazlatma kürleri

Evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz bu tarif ile koltuk altı kararmanızdan kurtulabilir, rengini açabilirsiniz. Koltuk altı kararmasına kesin çözüm olarak nitelenebilecek ve tamamen doğal bu yöntemi deneyebilirsiniz. Daha beyaz bir görünüme kavuştuğunu göreceksiniz…

Gerekli malzemeler:

Bir yemek kaşığı bal,

Bir limonun suyu

İki yemek kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı:

Tüm bu malzemeleri bir kasenin içine dökün ve hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Elde ettiğiniz kremi koltuk altınıza sürün ve 10 dakika bekletin. Daha sonra bol su ile durulayın.

Bu yöntem koltuk altı kararmasına kesin çözüm olarak sunulmakta.

Limon koltuk altı beyazlatmaya iyi gelir mi?

Koltuk altı beyazlatma yöntemlerinden belki de en basiti limon suyudur. Limon asidik etkisiyle koltuk altındaki ölü derilerin temizlenmesine ve bu bölgede yenilenmeye yardımcı olur. Bu sayede tamamen doğal bir yöntemle koltuk altınızı beyazlatmış, kararmış görüntüden kurtulmuş olursunuz. Limon suyunu sürdükten sonra yarım saat bekleyin ve daha sonra bu bölgeyi su ile durulayın.

Koltuk altı kararması konusunda Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu’nun bir kürüne ulaşamasakta koltuk altı kararmasının temel sebeplerinden bir tanesi olan terlemenin önüne geçebileceğiniz bir tarifi sizlerle paylaşıyoruz.

İbrahim Saraçoğlu terlemeye karşı kür tarifi verdiği videosu size yardımcı olacaktır.

2 YORUMLAR

Comments are closed.