Ana sayfa Sağlık 2 dakikada devlet hastanesinden randevu nasıl alınır?

2 dakikada devlet hastanesinden randevu nasıl alınır? [En hızlı yöntem]

29
3
PAYLAŞ
Devlet hastanesinden randevu alma
Devlet hastanesinden randevu alma

Devlet hastanesinden randevu alma yöntemleri telefonla ve internetten başvurulardır. Devlet hastanesinden randevu alma telefon numarasını aramak yoluyla ya da internet sitesinden başvuru yoluyla rahatlıkla yapılabilmektedir.

Devlet hastane randevuları MHRS hastane randevu sistemi sayesinde rahatlıkla alınabiliyor! Kamu hastane randevuları internette MHRS hastane randevu sistemi nasıl çalıştığını bu makalemizde adım adım tüm aşamalarını anlatarak sizlere açıklamaya çalıştık.

Sağlık Bakanlığı’nın hastane randevu sistemi sayesinde devlet hastanesinden randevu almak isteyen tüm vatandaşlar ücretsiz olarak 7 gün 24 saat bu sistemi kullanıp rahatlıkla randevusunu alıp muayenesini oluyor.

MHRS hastane randevu sistemi güncel ve teknolojik alt yapısı ile hizmet veriyor. Peki Hastane randevusu nasıl alınır? MHRS hastane randevu sistemine nasıl giriş yapılır? İşte o detaylar…

Hastalıklarımız sebebiyle malesef gitmek istemesek bile gitmek zorunda kaldığımız yerlerdir hastaneler. Ülkemizde sigorta kapsamında olan herkes devlet hastanesinden randevu alarak ücretsiz muayene olup tedavi görebilmektedir. Bu nedenle hastaların en çok başvuru yaptığı sağlık kuruluşları genellikle devlet bünyesinde yer alan ve hizmet veren hastanelerdir.

Eski sistemde yani eski yıllarda muayene olabilmek için hastaneye sabahın erken saatlerinde hatta geceden gitmek ve sıraya girip beklemek gerekirdi. Gelişen teknoloji ve reformlar sayesinde artık erken saatlerde değil muayene saatinde gidip çok fazla beklemeden tedavi olmak mümkün. Bunun için iki yöntem var. Bu makalemizde Devlet hastanesinden randevu nasıl alınır, nelere dikkat edilmelidir bunlara değineceğiz. Umarız sizin için yararlı bir yazı olur.

Hastaneden randevu alacağım nasıl alabilirim?

Vatandaşların genellikle sorduğu sorulardan bir tanesi hastaneden randevu alacağım nasıl almalıyım? sorusudur.

Öncelikle internet kısmını anlatalım daha sonra ise telefon bölümüne geçip bu yöntemi de anlatacağız.

İnternette devlet hastanesinden randevu nasıl alınır?

Devlet hastanesinden randevu nasıl alınır
Devlet hastanesinden randevu nasıl alınır

Merkezi Hekim Randevu Sistemi yani kısaca MHRS olan bu sistemin web sitesine giriş yaparak ilk adımı atmak gerekiyor.

www.mhrs.gov.tr/Vatandas/ sitesindeki “Randevu al” butonuna tıklayarak sisteme giriş yapacağınız bölüme geçin. Bu bölümde TC kimlik numaranızı, şifrenizi ve doğrulama kodunu girmek gerekiyor. Daha sonra sistem randevu alabilmeniz için açılacaktır. Bu bölüme ilk kez girdiyseniz ve üyeliğiniz bulunmamaktaysa “Üye Ol” bölümüne tıklayın.

TC kimlik no, ad, soyad, cinsiyet, doğum tarihi bölümlerinin doldurulması ilk bölüm için zorunlu alanlardır. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurun ve sonraki aşamaya geçin.

İletişim bilgileri ve güvenlik bilgileri bölümlerini de doldurarak sisteme kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Kaydınızı oluşturduktan sonra ilk aşamadaki giriş bölümünden sisteme erişiminizi sağlayabilirsiniz.

İnternetten randevu almak için sisteme giriş yapmanın diğer bir yolu ise e-Devlet ile giriş yapmaktır. Bu butona tıkladığınızda ise sizi e-devlet sayfasına yönlendirecektir site. Bu bölümde giriş yapmak için TC Kimlik numarası ve e-devlet şifresi bölümlerini doldurmanız gerekmektedir. E-devlet bölümüne giriş yapmanın diğer yöntemleri ise mobil imza, e-imza, Tc Kimlik kartı ve internet bankacılığı yöntemleridir. Bu sayede hastane randevusu online olarak yapılmaktadır.

Aşağıdaki videodan internetten hastane randevusu nasıl alınır izleyerek öğrenebilirsiniz..

Devlet hastanesi randevu telefon numarası kaç?

Devlet hastanesi randevu telefon numarası
Devlet hastanesi randevu telefon numarası

Devlet hastanelerinden randevu almanın diğer bir yolu ise telefonla aramaktır.

Telefonla hastaneden randevu nasıl alınır?

ALO 182 ile devlet hastanesinden randevu alma

Hastane randevusu için aramanız gereken telefon numarası 182’dir. Bu numarayı arayarak istenen bilgileri verdiğiniz taktirde randevunuzu istediğiniz hastaneden ve istediğiniz bölümden alabilirsiniz.

Şunu hatırlatmakta fayda var, devlet hastanesinden randevu alabilmek için TC kimlik numaranızı yanınızda hazırda bulundurmanız gerekmekte. Çünkü randevu alabilmek için bu bilgi sizden istenecektir.

Kendinize randevu alabileceğiniz gibi aile fetlerinize, akrabalarınıza, komşularınıza veya tanıdıklarınıza da alabilirsiniz. Bunun için randevu alacak kişi hasta olan kişinin TC kimlik numarasını bilmesi gerekmektedir. Bu bilgiyi hazırlamadan lütfen 182’yi aramayınız.

Aşağıdaki içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Migren tedavisi için doğal formüller – Migrene iyi gelen yöntemler

3 YORUMLAR

Comments are closed.