Ana sayfa Sağlık Daha önce hiç duymadığınız zeytinyağının kullanım alanları

Daha önce hiç duymadığınız zeytinyağının kullanım alanları

9
0
PAYLAŞ

Daha önce hiç duymadığınız zeytinyağının kullanım alanları. Sağlık açısından ve lezzet açısından mükemmel olan zeytinyağı sadece yemek ve salatalarda kullanılmadığı biliyor muydunuz?

Sağlıklı beslenmek için yemek ve salatalarda kullandığımız doğal zeytinyağının farklı kullanım alanları sizi şaşırtabilir. İçerdiği doğallık sayesinde vücudumuzun bir çok bölgesine faydası kanıtlanmıştır.

İşte Daha önce hiç duymadığınız zeytinyağının kullanım alanları

Ellerinizi temizleyebilirsiniz

Ellerinize bulaşan araba yağı veya boyaları çıkarmak için zeynityağını kullanabilirsiniz. Avucunuzun içine bir çay kaşığı kadar zeytinyağı ve bir çay kaşığı tuz veya şeker dökün. Ellerinizi iyice ovun. Sonra elinizi sabunla yıkayın. Elleriniz hem temiz hem de yumuşak olacaktır.

Tıraş kremi olarak kullanın

Tıraş kremi biterse, ve aceleniz varsa o zaman size zeytinyağını öneriyoruz. Tıraş kremi yerine zeytinyağını kesinlikle kullanabilirsiniz. Hem tıraş bıcağının cildinizde kolayca kaymasını sağlarken, hem de nemlendirecektir. Bu uygulamayı vücudunuzdaki diğer tüyleri alırken de uygulayabilirsiniz.

Duvar boyasını saçlarınızdan temizleyin

Duvar boyası yaptıktan sonra saçlarınıza bulaşan boyaları çıkarmak hiç kolay değildir. Ama zeytinyağı ile boyayı kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Saçınıza zeytinyağı sürün. Sonra bir pamuk ile boyanan bölümleri ovun. boyaların kolayca çıktığını göreceksiniz. Aynı şekilde, kirpiklerinize sürdüğünüz rimeli de temizleyebilirsiniz.

Mobilyanızı cilalayın

Ahşap mobilyalarınız zamanla parlaklığını kaybeder. Mobilyalarınızı parlaklığını sağlamak için zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun için temiz sprey şişesinin içine zeytinyağı, bir limon suyu veya beyaz sirke ilave edin. Bu karışımı ahşap mobilyalarınıza sıkın. Sonra temiz bir havlu veya kağıt havlu ile silin. Aceleniz mi var? Bir kağıt havlu üzerine zeytinyağı koyarak yine mobilyalarınızı silebilirsiniz. Başka bir kağıt havlu ya da emici bir bezle fazlalığı silin.

Zeytinyağının saç ve sivilceler için kullanım şeklini okumak için tıklayın!