Gündem

Corona virüsü hakkındaki sözleri dünyayı ayağa kaldırdı! ‘Evet insanlar ölecek ama…’

ABD’de corona virüsü kaynaklı vaka sayısı sürekli yükseliyor. Ülkenin dört bir yanına yayılan virüs nedeniyle hayat durma noktasına geldi. Sağlık görevlileri ve uzmanlar birbiri ardına açıklamalarda bulunup insanları virüse karşı uyarıyor.

Ancak oyuncu Vanessa Hudgens, bu uyarılara pek kulak asmıyor gibi görünüyor. Hudgens, sosyal medyada 35 milyon takipçisine yaptığı canlı yayın sırasında corona virüsü ile ilgili sarfettiği sözler nedeniyle büyük tepki aldı.

Vanessa Hudgens, High School Musical ile genç yaşta şöhrete kavuştuğunda herkes tarafından çok sevilmişti. Ancak oyuncunun dünyaya kabusu yaşatan corona virüsü ile ilgili yorumlarından sonra bu durum hızla değişti.

Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Vanessa Hudgens corona virüsü ile ilgili yorumlarda bulunduğu bir video yayınladı.

High School Musical’ın yıldızı 31 yaşındaki oyuncu, Instagram’da canlı yayın yaparak 38 milyonu aşkın takipçisine seslendi.

Hudgens, uzmanların ve sağlık yetkililerin virüs salgınının etkisinin temmuz ayına kadar sürmesi beklediğine değindi ve bunun “saçmalık” olduğunu söyledi.

Vanessa Hudgens, “Evet insanlar ölecek, çok kötü bir şey kabul ediyorum ama bu kaçınılmaz bir şey mi?” yorumunda bulundu.

Virüsün temmuza kadar dünyadaki etkisinin süreceği tahminleri ile ilgili “kalpsiz ve vizcansız” olarak yorumlanan ifadeler kullandı.

Hudgens, kısa sürede takipçilerinden ve sevenlerinden büyük tepki gördü ve kendini manşetlerde buldu.

31 yaşındaki oyuncu, daha sonra başka bir açıklama daha yaparak özür diledi. “Bazı yorumlarımın yanlış anlaşıldığını görüyorum” ifadelerini kullanan oyuncu, sözlerine şöyle devam etti:

“Çılgın zamanlardan geçiyoruz. Evdeyim ve asla dışarı çıkmıyorum. Siz de evde kalın ve akıl sağlığınızı korumaya özen gösterin. Duruma gereken önemi verin.”

Corona virüsü ABD’de tüm eyaletlere yayılmış durumda. Ülkedeki corona virüsü salgınına ilişkin verileri takip eden Johns Hopkins Üniversitesinin son rakamlarına göre, Covid-19 vaka ve ölü sayısı artmaya devam ediyor.