Ana sayfa Bebek / Çocuk Çocuk için yelek ve şapka takımı nasıl örülür?

Çocuk için yelek ve şapka takımı nasıl örülür?

212
0
PAYLAŞ

Çocuk için yelek örmek isteyenler ve çocuk şapkası örmek isteyenler için muhteşem bir çocuk takımı nasıl örülür onu anlatacağız. Çocuk yeleği modeli oldukça şık ve şapka ile tam bir uyum halinde oluyor. Çocuklar için çok şık bu modeli örmek için gerekli bilgi aşağıda anlatılmaktadır.

KULLANILAN ÖRGÜ TEKNİĞİ: HARAŞO, SIK İĞNE

ÇOCUK YELEĞİ ÖN KISMI:

1.203 no’lu iplikle 3 ilmek başlanır. 2.Haraşo örgüye geçilir, her iki yandan her ön sırada 1 haraşo, 1 ters ilmekten sonra l’er ilmek 43 ilmeğe ulaşana kadar arttırılır.3. 43 İlmek tek yanda 1 haraşo, 1 ters İlmek devam ettirilerek 12 cm haraşo örülür. Kol evi ve yaka oyuntusuna aynı sırada başlanır. Kol evi İçin 3+2+1 ilmek eksiltilirken 5. Diğer kenardan yaka İçin 2 sırada bir 1 haraşo 1 ters ilmekten sonra 1 İlmek eksiltilir.(Kol evi oyuntusundan sonra 1 ilmek haraşo.

Çocuk için yelek ve şapka takımı nasıl örülür

1 İlmek ters her iki yanda örgü boyu devam eder.)6.Örgü boyu 39 cm olunca omuz kapatılır. ARKA: 1.84 İlmek başlanır.2.12 cm haraşo örülür. 3.Kol evi İçin her İki yandan 3+2+1’er ilmek eksiltilir. Her iki yanda 1 İlmek haraşo, 1 ilmek ters örgü boyu devam eder. Örgü boyu 29 cm olunca ilmekler kapatılır. CEP KAPAĞI: 20 İlmek başlanır. 2 cm 1 ters. 1 düz örülüp ilmekler kapatılır.

çocuk için yelek, çocuk yeleği, çocuk yeleği nasıl örülür, çocuk için yelek örneği, çocuk yeleği örneği, çocuk için yelek modeli, (1)

ÇOCUK İÇİN ŞAPKA YAPILIŞI:

1.203 no’lu İplikle ortada 5 zincir halka yapılarak başlanır.2.Halka sık iğne ile doldurulur.2.sıra tüm sık iğnelere 2 sık İğne yapılır.4 sıra arttırmadan örülür.7.sıra 1 sık iğneye tek. 1 sık İğneye çift batılarak arttırılır. 5 sık İğne sırası arttırmadan örülür. 13.sıra 8 sık iğne tek. 1 sık iğneye çift batarak örülür.2 sıra arttırmadan örülür. 16.sıra 10 sık İğneye tek, 1 sık İğneye çift batılarak arttırılır.4 sıra arttırmadan örülür. 3.8 cm(19 sıra) arttırmadan örülür. 4.1 sık İğneye tek, 1 sık iğneye çift batılarak arttırma yapılır.11 sıra (5 cm)arttırmadan örülerek tamamlanır.

çocuk için yelek, çocuk yeleği, çocuk yeleği nasıl örülür, çocuk için yelek örneği, çocuk yeleği örneği, çocuk için yelek modeli, (2)

Kaynak: Alize İplik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here