Ana sayfa Bebek / Çocuk Çocuk beresi modeli örgü – Derya Baykal çocuklar için bere modeli yapılışı

Çocuk beresi modeli örgü – Derya Baykal çocuklar için bere modeli yapılışı

217
0
PAYLAŞ
Çocuk beresi modeli örg
Çocuk beresi modeli örg

Şiş ile çocuk beresi nasıl örülür sorusunu soranlara cevabını bu içerimizde yayınladığımız video ve çocuk beresi modeli ile veriyoruz. Derya Baykal’ın çocuk beresi modelini videolu anlatımlı olarak sitemizden inceleyebilir izleyebilir ve bu modeli hepiniz evinizde rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Çocuk beresi örmek için çok kalın olmayan bir ip ve dört buçuk – beş numara bir şiş kullanmak idealdir. Çocuk beresi örneği her örgüde olduğu gibi tabii ki ilmek atma ile başlıyor.

Derya Baykal’ın programındaki çocuk beresi yapılışı

Derya Baykal Kanaltürk’te yayın yaparken Derya’nın Dünyası programında muhteşem bir bebek beresi modeli yapılışını izleyenleri ile paylaşmıştı. Programa katılan Sibel Kavaklıoğlu kendi meydana getirdiği modeli izleyenlere tüm detaylarıyla anlattı.

Özellikle yeni yıl için kullanılabilecek bir bere modeli olup büyükler için de -tabii ki büyük örülmek şartıyla- örülebilir bir model. Modelin ismini Çarkıfelek, yıldızlı model gibi çeşitli isimler verilmektedir. Videoda Derya Baykal’da bereyi başına takarak denemiş ve yetişkinlerde de güzel durduğunu bize göstermiş oldu. Şunu da belirtelim gerçekten çok yakışmış 🙂

Bu model sadece kız çocuklar için değil erkek çocukları için de örülebilir. Süslemesi tamamen size bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Bu modelde 5 numara şiş kullanıldı ve orta kalınlıkta, yüzde 50 yünlü bir ip kullanıldı. 70 ilmek başlandı ve dört sıra iki ters iki düz lastik yapıldı ve 12 santim düz örüldü. Daha sonra bir kesinti var bunu video da zaten Sibel Kavaklıoğlu göstererek anlatıyor. Kestikten sonra 26 santim düz devam ediyoruz örgümüze hiç kesmeden. Sonra örgü keserek azaltılıyor ve uç kısmının üçgen şeklinde olması sağlanıyor. 7 yol ne kadar kısaltılmış oluyor.

Detaylar için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Gerçekten Sibel Kavaklıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Bu videoyu bize bu videoda bize bu örgü modelini tüm detaylarıyla anlattığı için.

İşte o video

Derya Baykal Derya’nın Dünyası programının 24 Aralık Çarşamba günü yayınlanan bölümünde çocuk beresi örmeyi anlattı. Çocuk beresi örmek isteyenler bu örneği örerek modeli çok rahatlıkla çıkartabilir. Örgü konusunda güzel olan her şey Derya Baykal’dan geliyor. Televizyonda en çok sevilen kadın program sunucusu olduğuna şaşmamak gerek 😉

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here