Bunu İçerseniz Ciğerleriniz 1 Haftada Tertemiz Olacak

İçeceğiniz bu karışım sayesinde ciğerleriniz tertemiz olacak. Sigara dumanı çoğu toksin ve kanserojen olan 4 binden fazla farklı madde içerir.

Dumanın solunması halinde ise, bu toksinler akciğer tarafından emiliyor ve vücuda dağılıyor. İlerleyen yaşlarda ise birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Hele ki salgın hastalıkların hızını artırdığı son günlerde sigara içmenin ne kadar zararlı olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Burada sizlere uzun uzadıya sigarının zararlarını anlatacak değiliz biz bu videoda sigara içenleri düşündük ve onlara yardımcı olmak amacıyla sigarının zararını en aza indiren nikotini vücuttan atmayı sağlayan doğal besin ve içecekleri araştırdık. Belki bu besinlerle beslenmek güzel bir olaya vesile olur ve sizlerde sigarayı bırakmış olursunuz.

Hadi gelin şimdi vücudu nikotinden arındırıp ciğerleri temizleyen besinlere bir bakalım işte o süper besinler:

Kivi: Sevilen meyvelerden biri olan kivi nikotini vücuttan atmanızı sağlar ve içerisinde bol miktarda vitamin bulundurur. Özellikle kış aylarında grip ve soğuk algınlığı varsa kivi çok iyi gelir.

Havuç suyu: Sigara tiryakisiyseniz her içtiğiniz sigaradaki nikotinin vücudunuzda 3 gün kaldığını unutmayın. Cilde zarar veren nikotinin bu etkisine karşı her gün havuç suyu içebilirsiniz. Vitaminler açısından zengin olan havuç suyu cildin yenilenmesini ve nikotinden arınmasını sağlar. Nikotinin zararlı etkilerin karşı havuç suyu içebilirsiniz.

Keçiboynuzu: Keçiboynuzu çok şifalı bir gıdadır. Özellikle sigara içenler için keçiboynuzu çok faydalıdır. Bunun için her gün keçiboynuzu suyu içebilirsiniz. Tarif oldukça basittir 5 adet keçiboynozunu yıkayıp birkaç parçaya bölün ve 1 litre suda kaynatın. Sonrasında süzün ve bu suyu aç karnına için. Sigaranın verdiği zararı düzeltmeye yardımcıdır ciğerleri temizler.

Isırgan otu: Bol miktarda demir ve dezenfektan özellik gösteren madde içeren ısırgan birçok yemekte kullanılır ve ayrıca suyla kaynatılarak çay olarak ta içilebilir. Isırgan otu sayesinde vücudunuzda biriken nikotinden kurtulabilirsiniz.

Zencefil: Zencefil son yıllarda bağışıklık güçlendirici etkisiyle çok fazla talep görüyor. Bir diğer faydası da akciğerlerin temizlenmesine olanak sağlaması ve sigara içme isteğini azaltmasıdır. Balla karıştırıp yiyebilir veya çayını yapabilirsiniz

Detaylar için videoyu da izleyebilirsiniz…