Ana sayfa El işleri Örgü Dersleri Böğürtlen örgü modeli yapılışı

Böğürtlen örgü modeli yapılışı

17
0
PAYLAŞ

Böğürtlen Örgü Modeli nasıl yapılır? Örgü tekniklerinden bir tanesi olan Böğürtlen Örgü Modeli yapılışı bilmeyenlere pekiştirmek isteyenler için bu video çok faydalı olacaktır.Böğürtlen Örgü Modeli anlatımlı videosunu örgü dersi niteliğinde hazırlayan hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Sizde Böğürtlen Örgü Modeli tekniğini bilmiyorsanız videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz. Sitemizdeki örgü dersleri kategorisine girerek diğer örgü tekniklerinin videolu örgü dersleri anlatımlarını bulabilirsiniz.

Böğürtlen Örgü Modeli

Bu görünüşü hemen hemen herkesin sevdiği Böğürtlen Örgü Modeli ‘ni dilerseniz bebek hırka ve yeleklerinde, dilerseniz de merserize yün kullanarak yazlık kazaklarınızda kullanabilirsiniz.
Böğürtlen Örgü Modeli 4 ilmek ve katlarından oluşuyor. Ve en önemli not bu örnek örgümüzün arka yüzünde kuruluyor.

Videomuzda da çok net bir şekilde görebileceğiniz Böğürtlen Örgü Modeli’ni size kısa bir şeklide açıklamak isterim ;

1. Sıra : 1 kenar ilmek, tüm sıra ters, 1 kenar ilmek ile bitirin.

2.Sıra (arka sıra) : 1 kenar ilmek, 2 düz, *sıradaki ilmeğin içinden üç ilmek örün (düz,ters,düz) 3 ilmek birlikte ters,* dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 2 düz, 1 kenar ilmek ile bitirin.

3. Sıra : 1. Sıra : 1 kenar ilmek, tüm sıra ters, 1 kenar ilmek ile bitirin.

4.Sıra (arka sıra) : 1 kenar ilmek, 2 düz, *3 ilmek birlikte ters, sıradaki ilmeğin içinden üç ilmek örün (düz,ters,düz),* dan itibaren sıra sonuna kadar devam edin ve 2 düz, 1 kenar ilmek ile bitirin.

Bunda sonra devamlı olarak 1. ve 4.sıraları takip edin.

Hayırlı Örgüler Dilerim.