Ana sayfa Sağlık Bel bölgesi yağlanmalarından kurtulmanın yolları

Bel bölgesi yağlanmalarından kurtulmanın yolları

8
0
PAYLAŞ

Özellikle kış aylarında alınan kilolar ve yağlanmalardan kurtulmanın en etkili 10 yöntemi.

– Karın bölgesi için en etkili hareket olan plank yapabilirsiniz.

04d09b3dplankwalkuptopushup

Su tüketimi vücudun toksinlerden arındırılmasına ve bel bölgesindeki yağ yakımına yardımcı olur.

Birçok insanın inek sütüne karşı intoleransı bulunuyor. İnek sütü hazımsızlık , şişkinlik ve kabızlık yapabilir. Bunun yerine hindistan cevizi sütü tüketebilirsiniz.

Hazır içeceklerin birçoğu yüksek miktarda şeker, yapay tatlandırıcı ya da glikoz şurubu içerir. Bu tür içecekler yağlanmaların başlıca nedenleri arasındadır. Bu nedenle bu içeceklerden uzak durun.

İşlenmiş tahıllar, margarin ve diğer yağlardan uzak durun.

Ödem ve şişkinlik yapan yiyeceklerden uzak durun.

Doğal beslenmeye çalışın. Elma, kereviz, kırmızı kapya biber, şeftali, çilek, ıspanak, nektarin, üzüm, fasülye, marul, salatalık, yaban mersini ve patates daha az tarım ilacına maruz kalan sebze ve meyvelerdir. Tahıl ne kadar iyi besin kaynakları olsada bel bölgesinde yağlanmalara sebep vermektedir.

Stresten uzak durmaya çalışın. Bel çevresinde yoğunlaşan dirençli yağ oluşumunun da doğrudan stresle alakalı olduğunu biliyor muydunuz? Stresten uzaklaşmak için sporla meşgul olmaya çalışın. Hayat kaliteniz artarken bel çevrenizdeki yağların azaldığını fark edeceksiniz.

Her konuda mucize kabul edilen Hindistan cevizi yağı, metabolizmayı hızlandıran ender gıdalardan. Bu da doğal olarak vücudumuzdaki yağ yakılışını hızlandırır.

Kaynak: http://www.yenisafak.com/foto-galeri/bel-bolgesi-yaglanmalarindan-kurtulmanin-yollari-tumu-2012724