Ana sayfa Bebek / Çocuk Çocuk süveteri nasıl örülür?

Çocuk süveteri nasıl örülür?

260
0
PAYLAŞ

Çocuğunuz için çok şık bir çocuk süveteri örmeye ne dersiniz? Çocuk süveteri örmek istiyorsanız ve aklınızda çocuk süveteri nasıl örülür sorusu varsa doğru yerdesiniz. Melek Yüksel ördüğü çocuk süveterinin yapılış tarifini bizlerle paylaştı.

Sizler de sitemizde yayınlanmasını istediğiniz örgü modellerini yapılışlarını anlatarak fotoğraflarıyla birlikte https://www.facebook.com/nasilorulur sayfamızdan mesaj atarak ulaştırabilirsiniz.

Çocuk süveteri nasıl örülür?

Modelimize 90 ilmekle başladım lastik kısmına ben yalancı selanik diye biliyorum 1.sıra 3 ters 1 düz. 3 ters 1 düz olarak bitiriyorum. Önemli olan bunun 2’nci sırasını da ayarlamak 3 ters ördüğümüz ilmeğin ortadaki ilmeği. 1 düz ordumuz ilmeğe ayarlama lastik boyunu ayarlamak kendi zevkinize kalmış sonra modele geçiyorum. Lastik bittikten sonra üzerini 102 ilmek olarak ayarlıyorum kenardan 15 ilmek haraşo örüyorum ve. 8 ilmek düz ördükten sonra 2 ilmeği beraber örüp şişe bir dolayıp 1 ilmeği düz örüyorum tekrar şişe ipi dolayıp 2 ilmeği beraber örüp tekrar 8 ilmeği düz örüyorum dönüşte ilmekleri geldiği gibi örüyorum tekrar başa geldiğimde sırayı kaydırma usulüyle bitiriyorum 8 tane delik oluyor 8 deliği bitirdikten sonra tekrar 2’nci modelin yerini koyup böyle devam ediyorum boy ebadını ben ikiz kız torunlarım var onlara göre yaptım diğer tarafı da aynı şekilde yaptım 15 ilmek kenara haraşo 21 ilmek düz örgü tekrar 15 ilmek ortaya haraşo olarak model konuyor. Arkayı da aynı 90 ilmek başlayıp lastiğini bitirdikten sonra 123 ilmeğe çıkartın ve bu ilmekleri 3 modele ayarlayın tıpkı önler gibi örün ve bittikten sonra önü ve arkayı birleştirip dikin sonra kol kenarlarından yettiği kadar ilmek çıkartıp daha sonraki sırada ilmeğin birini örüp bir ilmek artırın yani çıkarttığınız ilmek sayısını iki katına çıkartıyorsunuz ve 4 sıra ördükten sonra bitiriyoruz ve diğer renkle fırfırın üzerine tığla sık iğne dolanıyoruz aynı şekilde yaka kısmını da yapıyoruz ben yaka kısmındaki açıklığı biraz kapatmak için aşağıdan iç kısımdan biraz diktim bu şekilde model tamamlanmış oldu.

Çocuk süveteri nasıl örülür

Bebek süveteri nasıl örülür

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here