Ana sayfa Bebek / Çocuk Kapşonlu bebek tulumu yapılışı

Kapşonlu bebek tulumu yapılışı [Örgü uyku tulumu modelleri anlatımlı]

519
2
PAYLAŞ

Bu makalemizde sizlere biri yazılı anlatımlı, ikisi ise videolu anlatımlı olarak toplamda 3 bebek uyku tulumu modelinin yapılışını paylaşacağız. Bebeklerin uykularında soğuktan etkilenmemesini sağlayan bu uyku tulumlarının çok şık modelleri mevcut. Sizinle paylaştığımız modelleri biz çok beğendik, umarız sizler de beğenir ve örüp kullanırsınız.

Kapşonlu bebek tulumu yapılışı açıklamalı olarak sizlerle paylaşıyoruz. Diğer bir adıyla ponpolu örgü uyku tulumu modelleri arasında yer alan bu modelin yapılışı oldukça kolay. Tulum battaniye modelleri yeni doğan bebekler için kullanılan ve küçücük bebişlerin üşümelerini, dolayısıyla hastalanmalarını engelleyen muhteşem bir örgü modelidir.

Kapşonlu bebek uyku tulumu yapılışı

Kapşonlu bebek uyku tulumu yapılışı
Kapşonlu bebek uyku tulumu yapılışı

Kapşonlu bebek uyku tulumu nasıl örülür? Tek kelimeyle “Muhteşem” bir model.

Bebeğiniz için uyku tulumu örmek istiyorsanız bu modele bayılacaksınız. Bu modelin anlatımını bize Facebook sayfamız üzerinden ulaştıran Erdoğan Selcan Tükel’e çok teşekkür ediyoruz.

Modelin siparişi için kendisine buradan ulaşabilirsiniz; https://www.facebook.com/erdoganselcan.tukel

Gelelim modelin nasıl örüldüğünü anlatmaya… 73 ilmek ile başlayın. 5 sıra haroşa ördükten sonra 7’şer ilmek yanlarda bırakarak 14 düz 1 ters olarak enine 4 kare yapın. Boyuna 6 kare olunca olunca arkasını düz örün. 145 cm ördükten sonra şapka kısmını ikiye katlayıp dikin. Ponponları dikip 1 buçuk metre pazenle astarlayın. Bir yanı komple dikip diğer tarafa da isteğe göre düğme iliği yada çıt çıt dikebilirsiniz.

Bu modelin yapılışında kullanılan ipin markası ve şiş numarası:

  • Kartopu zambak
  • 5 no şiş

Yukarıda gri renki halini paylaşmıştık bir de pembe haline bakın isterseniz 😉

Ponponlu bebek uyku tulumu yapılışı
Ponponlu bebek uyku tulumu yapılışı
Ponponlu bebek uyku tulumu modeli
Ponponlu bebek uyku tulumu modeli

Örgü uyku tulumu modeli – Videolu anlatımlı

Pratik Yazar Youtube kanalında yayınlanan ve 1 saat 28 dakika uzunluğunda olan bu videoda el örgüsü bebek tulumu modelinin yapılışı A’dan Z’ye tüm aşamalarıyla anlatılıyor. Tüm detayların yakın çekimde gösterildiği bu video sayesinde modeli hiç zorlanmadan örebileceğinize eminiz. Umarız siz de bizim gibi bu modeli beğenirsiniz..

Diğer bir örgü bebek tulumu modeli videosu ise Derya Baykal‘ın programından..

Derya Baykal bebek tulumu modeli yapılışına programında yer vermişti. Aşağıdaki videodan bunu izleyebilir, sizler de evinizde örebilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Hakkınızı helal edin birde kaç yumak yün gidiyor ben yeni örgü örüyorum da o yüzden bu kadar soru soruyorum mazur görün lütfen

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here