Bebeği olanlar dikkat!

Paylaş
 

Hemen hemen her evde kullanılıyor!

Neredeyse herkesin kullandığı kokulu mumlar hakkında korkunç bir iddia ortaya atıldı. Bu iddia özellikle küçük bebeği olan aileleri korkuttu.

Evlerimizde dekoratif amaçla kullandığımız kokulu mumların tehlikesi bir kez daha ortaya çıktı.

CBS New York’un haberine göre; Amerika’nın New Jersey eyaletinde yaşayan Meghan Budden, evinde hoş bir hava yaratmak için kokulu mumlar yaktı. Mumlar odanın içinde birkaç saat boyunca yandı.

Ertesi gün bebeğinin burnunu temizlemek isteyen anne korkunç bir manzarayla karşılaştı. Bebeğinin burnunun içinde küçük siyah noktalar oluştuğunu gören genç anne hemen mumları alıp üzerinde yazan uyarıları okumaya başladı.

Mumları üzerinde 3 saatten fazla yakmayın uyarısını gördü.

Yapılan tetkikler sonrası oluşan siyah noktalara, mumlardan kaynaklanan isin neden olduğu belirlendi. Küçük bebeğin sağlık durumunun erken müdahale ile iyi olduğu bildirilirken uzmanlar kokulu mumlar hakkında ciddi uyarılarda bulundu.

Özellikle portakal ve limon kokulu mumların, ozonla temasında ortaya formaldehit çıkıyor. Uzun süre formaldehit maruz kalınması ise kansere davetiye çıkartıyor.

Kaynak: http://www.yenisafak.com/foto-galeri/hayat/bebegi-olanlar-dikkat-tumu-2021813Şiddetli baş ağrısını geçirmenin doğal

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu baş ağrısını ve baş ağrısına iyi gelen

0 0 28 Mart 2017
Aşk Mı Değil Mi?

Aşk Mı Değil Mi?...

30 Mart 2017
Siz Olsaydınız

Siz Olsaydınız...

30 Mart 2017
Gurur

Gurur...

30 Mart 2017
Bir Garip Hikaye

Bir Garip Hikaye...

30 Mart 2017
Ölümsüz Aşk

Ölümsüz Aşk...

30 Mart 2017
Erzurum Havaalanı

Erzurum Havaalanı...

30 Mart 2017