Ana sayfa Sağlık Basen ve Kalça Eriten Çay

Basen ve Kalça Eriten Çay

24
0
PAYLAŞ

Yaza girerken zayıflamak, fazla kilolardan kurtulmak hemen hemen her kadının hayalidir. Sizlerde kalça ve basen bölgelerinizdeki yağlardan kurtulmak, fit bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu çayı mutlaka denemelisiniz.

Türk hanımları olarak en çok sıkıntı çektiğimiz bölge kalça ve basenlerdir. Bu bölgeler daha zor eridiği için umutsuzluğa kapılmamak elde değildir. Böyle bir durum içerisindeyseniz derhal prensipli bir program ile kalçalarınızdaki yağlardan kurtulmaya başlayabilirsiniz.

Egzersiz ve diyet programlarının haricinde doğal bitkisel kürlerden de destek almanız gerekecektir. Siz değerli okurlarımız için vereceğimiz bu çay tarifi çay tarifi, kalça ve basen yağlarını eritmeyi amaçlıyor. İşte diyetisyen Suna Dumankaya’dan basen ve kalça eriten, selülitlerle savaşan eden doğal bitkisel çay tarifi..

Basen ve Kalça Eriten Çay Malzemeleri

  • Eşit Miktarlarda Olmak üzere (Her birinden 1’er Tutam) ;
  • Funda yaprağı
  • Sinameki
  • Kuşburnu
  • Papatya
  • Rezene

Öncelikle bir demlik içerisine su koyarak kaynamayacak şekilde ısıttıktan sonra yukarıda belirttiğim 5 adet malzemeleri koyarak bu şekilde bir müddet demlenmesini sağlayın.

Bu elde ettiğiniz çayı süzdükten sonra her sabah 1 bardak içmeniz gerekiyor. Bu kürü 10 gün boyunca uyguladıktan sonra son verebilirsiniz.

Bu karışımın içerisinde bulunan bitkiler kalça ve basen bölgelerinizdeki yağların erimesine yardımcı olacaktır. Bunun haricinde selülite karşı da oldukça etkili bitkilerdir.

Kaynak: http://www.sosyaltarif.com/basen-ve-kalca-eriten-cay-tarifi