Ana sayfa Sağlık Bağırsak parazitleri için en etkili bitkisel tedavi yöntemi

Bağırsak parazitleri için en etkili bitkisel tedavi yöntemi

50
0
PAYLAŞ
Bağırsak parazitleri için en etkili bitkisel tedavi yöntemi
Bağırsak parazitleri için en etkili bitkisel tedavi yöntemi

Bağırsaklar vücudun işleyişi açısından oldukça önemlidir. Düzenli çalışmadığı zaman büyük sıkıntılara yol açar. Düzenli çalışmayan bağırsaklarda biriken atıklar bağırsak parazitleri oluşmasına neden olur. Bu nedenle bağırsakların düzenli çalışması için bol bol sıvı tüketilmelidir. Bağırsak parazitleri için bir çok farklı isim vardır. Genellikle yaygın olarak parazit ve kurt denilse de kökbacaklılar tenya da diğer isimleri arsında yer alır.

Tükettiğimiz gıdaların vücüdumuza faydalı olması çok önemlidir. Zira faydasız şeyler tükettiğimiz taktirde bağırsaklarda parazit meydana gelebilir. Nedir bu faydasız şeyler derseniz bunlar kısaca ; iyi pişirilmemiş etler, güzel yıkanmamış sebze ve meyveler diyebiliriz.

Bağırsak parazitlerine neden olan durumlar :

  • Yüksek tansiyon
  • Tuvalet kullanımından sonra elleri güzelce yıkamamak
  • Bağışıklık sisteminin zayıflaması
  • Bozulmuş gıdalar ve iyi pişmemiş etler
  • Stres

Bağırsak parazitleri nasıl önlenir?

Bağırsak parazitlerini önlemenin en önemli ve ilk şartı kişisel temizliğe önem vermekten geçer. Dışarıya çıktığımızda, bozuk para ile temas ettiğimizde, tuvalete girdiğimizde, yemek yapmadan önce mutlaka ellerimizi güzelce sabunlayıp akan suyun altında bol su ile durulamamız gerekmektedir.

Bir diğer önlem sağlıklı beslenmek ve A ve C vitaminlerini bolca tüketmektir.

Su tüketiminde özellikle hazır suları tercih etmeli veya tüketeceğimiz suyu güzelce kaynatmalıyız.

Özellikle meyve sebze gibi yiyecekleri bolca yıkamalı, et ve türlerini iyice pişirerek tüketmeliyiz.

Tüm bu önlemlere rağmen hala bağırsaklarınızda parazit varsa ve nasıl kurtulacağım diye düşünüyorsanız o zaman size izlemeniz gereken adımları aşağıya yazıyorum. Bu bitkisel kür ile parazitleri ortadan kaldırmak mümkün. Sonuç ise oldukça şaşırtıcı.

Benzer şekilde sık sık kırmızı et yememekte fayda var. Özellikle domuz eti bağırsaklarda ciddi hasara neden olan parazit oluşumuna elverişlidir. Genel itibarıyle iyi pişmemiş kırmızı et bağırsak parazitleri oluşumuna zemin hazırlayan bir besin olması açısından fazla tüketmemekte yarar vardır.

Bağırsak paraziti bitkisel tedavisi

Gerekli Malzemeler :

2 adet havuç

Yıkamak için bolca su

Hazırlanışı :

Bağırsak paraziti bitkisel tedavisi mümkün olan bir rahatsızlıktır. Bunun için öncelikle havuçları güzelce yıkıyoruz. Sonra bir kase içerisine rendeliyoruz. Her sabah aç karnına bir miktar yiyiyoruz. Üzerine bir bardak su tüketilebilir. Eğer tercih ederseniz havucu bir bardak suyun içerisine koyarak da tüketebilirsiniz.

En kısa sürede sonuç almak için bu kürü her gün düzenli yapmak gerekir. Ayrıca bu kür parazitleri ortadan kaldırmanın yanı sıra vücutta biriken toksinleri de atmamıza yardımcı olur.

Bağırsak parazitlerini ortadan kaldıran diğer kür:

Portakal kabuğunu kurutup toz haline getirin.

Bir su bardağına 2 yemek kaşığı dökün,

Bardağın yarısına kadar süt, kalan yarısına da su koyun.

Sabah aç karına için.

Büyük tuvaletinizi yapana kadar yemek yemeyin

Büyük tuvaletinizi yaptığınızda bağırsaklarınızda ne kadar parazit varsa döküldüğünü göreceksiniz.

Bir hafta sonra işlemi tekrarlayın.

Ayrıca bu kür yetişme çağında olan çocuklarda boy uzamasına yardımcı olur.

Bağırsak parazitleri için daha bir çok bitkisel tarif bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçını aşağıda sıralı bir şekilde bulabilirsiniz.

RİCA: BAĞIRSAK PARAZİTİ RAHATSIZLIĞI GEÇİRDİYSENİZ LÜTFEN YORUM BÖLÜMÜNE TEDAVİ İÇİN NELER YAPTIĞINIZI VE NASIL ATLATTIĞINIZI BELİRTEN BİR YORUM BIRAKIN Kİ İNSANLARA BİR TECRÜBE OLMUŞ OLSUN..

Bağırsak parazitleri çok çok hızlı ürerler. Bunu hemen önlemek için ;

Kahvaltıdan hemen önce ve gün içerisinde 2-3 süreyle ananas ve sarımsak tüketin. Bununla beraber günde 2 lt. suya limon  dilimleri atarak bol bol tüketin. Limonlu içemiyorsanız içerisine maydanoz da katabilirisiniz. Bu tarifle birlikte parazitler zayıflayacak ve vücuttan kolayca atılacaktır.

Bağırsak parazitleri aynı zamanda ishal de yapabilirler. Bu durumdan kurtulmak için ise 2 su bardağı kaynatılmış olan pirinç suyu tüketilebilir. 2-3 gün bu detoksu uygladıktan sonra bir hafta yiyeceklerinize dikkat edin. Sağlıklı bir şekilde beslenmeye özen gösterin.

Eğer bağırsak paraziti olan bir çocuk ise aç karnına sarımsak yedirin ya da yukarıda yazdığımız portakal kabuğu kürünü uygulayın. Ya da her gün bir çay kaşığı kekiği çiğnemeden yutturun. 4-5 gün kullanımdan sonra çocuğunuzda hiç bir sorun kalmaz.

Aileniz ve sevdikelerinizle bu tarifi paylaşmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıdaki içerikleri de okumanızı tavsiye ederiz.

Migren tedavisi için doğal formüller – Migrene iyi gelen yöntemler

2 dakikada devlet hastanesinden randevu nasıl alınır? [En hızlı yöntem]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here