Ana sayfa Sağlık Bacaklarınızdaki tüyleri azaltma yöntemleri

Bacaklarınızdaki tüyleri azaltma yöntemleri

12
0
PAYLAŞ

Bacaklarınızdaki tüyleri azaltma yöntemleri. Kadınların en çok şikayetçi olduğu konulardan bir tanesi de kısa zamanda uzayan tüyler. Peki bunun çözümü yok mu? Elbette var hemde kolaylıkla yapabileceğiniz yöntemler…

 

Kadınlar için temizlik çok önemlidir. Özellikle istenmeyen tüyler konusunda her kadın hassastır. Çalışan kadınlar için bu konu biraz daha önceliklidir. Ama ev hanımlarının da bu konuda gevşek olmaları hoş karşılanmaz. Kadın her zaman bakımlı ve güzel olmalıdır. Aynı şey elbette eşleriniz içinde geçerlidir. Ama şunu unutmayın ki bu konuda erkekleri yönlendirenler kadınlardır. Eşinize bu konuda bilgiler verebilirsiniz. Temiz olmak her zaman iyidir.

İşte Bacaklarınızdaki tüyleri azaltma yöntemleri…

– Bacaklarınızı fırçalayın
Berberlerin kullandığı fırçaları siz de tıraş köpüğünü sürmek için bacaklarınızda kullanabilirsiniz.

– En iyi jileti kullanın
Eğer cildiniz kuruysa buna uygun jilet seçmelisiniz. İyi bir sonuç içinse birden fazla bıçağı olan jiletleri kullanın. Ve her seferinde yeni bir jilet kullanmanız daha iyi sonuçlar verecektir.

– Çıkış yönünün tersine doğru alın
Tüylerin çıkış yönüne ters olarak tıraş edin. Böylelikle daha az kalacaktır.

– Eski kafa karışımları deneyin
Eğer tüy çıkışını azaltmak istiyorsanız bacaklarınıza limon, şeker ve bal sürün. Bu karışımı 2-3 dakika kadar mikrodalga fırında bekletin ve ince tabaka şeklinde bacaklarınıza sürün.

– Soya uygulayın
Soya bazlı bir losyon bulun ve bunu deneyin. İçindeki soya tüylerin büyümesini engelleme açısından etkileyicidir.

– Keseleyin
Keselemek, normalde içeride kalan kıl foliküllerini çıkaracaktır. Bunları jilet yaptığınızda daha ipeksi bir cilde sahip olursunuz.

– Diyet
Yenilen yemekler de bu konuda büyük rol oynamakta. B6 vitamininin emilimini azaltan karbonhidratlar tüketilmemelidir.

– Alternatif metodları deneyin
Şekerleme gibi yöntemlerden birisini deneyebilirsiniz. Çünkü şeker de doğal bir lazer işlevi görür. Tüy miktarını azaltır.

Bu yöntemler ile çıkan tüylerinizi azaltmış olursunuz. Bir çok kadın bunu kökten yok etmek ister. Bu ilerleyen lazer teknolojisiyle mümkün. Ama sakın ve sakın merdiven altı bu işi yapan kişilerin tuzağına düşmeyin. Her insanın cildi farklı olduğu için bu işi yapan kapsamlı ve bizzat devlet tarafından belgeli olan kişilere başvurun. Ekonomik olsun diye canınızdan olabilirsiniz.

Kaynak: Kadinkahvesi.net

Bu video ilginizi çekebilir: Otlu karışımla 5 günde 2 kilo verin