Armağan Çağlayan, Kurşun dizisindeki güldüren hataları sıraladı

Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu’nun başrolde olduğu yeni dizi Kurşun’daki fark edilmeyen hataları avukat ve yapımcı Armağan Çağlayan bir bir açığa çıkardı.

Dizide gördüğü hukuksal hataları tek tek sıralayan Armağan Çağlayan, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaşımlarda bulundu.

Çağlayan, “Bu senaryoları yazarken bir hukukçuya danışsanız keşke, savcı tutuklama kararı veremez, tutuklama kararını bir tek hakim verebilir. Adam başsavcı herhalde, öyle direk polislere falan emir yağdırıyor. 1970 yılında cezaevinde açıl görüş yapılırken infaz koruma memuru yokmuymuş” diyerek diziyi eleştiri yağmuruna tuttu.

Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu’nun başrolde yer aldığı yeni dizi Kurşun,ilk bölümüyle izleyicinin karşısına çıktı. İlk bölümden olumlu tepkiler alan diziye ise ilgi büyüktü. Ancak güçlü kadrosuyla dikkat çeken ve Türkiye’nin 1970’li yıllarını anlatan dizide bir takım hatalar dikkatli izleyicilerin gözünden kaçmadı. Geçtiğimiz günlerde eski mesleği avukatlığa geçiş yapan yapımcı Armağan Çağlayan da diziyi eleştirenler arasındaydı.

İLK BÖLÜMÜNDE HATALAR GÖZE ÇARPTI

Fox TV’de ekrana gelen dizinin ilk sahnesinde Cumhuriyet Savcısı Orhan Atmaca, büyük bir davanın peşinden gitmeye karar verir ve Mebus oğlunu, cinayet şüphelisi olarak gözaltına aldırır. Fakat bu dava, daha önce baktığı davalara pek benzemez. Bu davanın başlangıcında araştırmacı gazeteci Leyla Devrim ile yolları kesişir. Savcı Orhan Atmaca gibi o da bu cinayetin arkasından gerçekleri ortaya çıkarmak için çalışmaktadır.