Ana sayfa Atkı 30 dakikada atkı nasıl örülür? Üstelik şiş kullanmadan!

30 dakikada atkı nasıl örülür? Üstelik şiş kullanmadan!

1829
0
PAYLAŞ
30 dakikada atkı nasıl örülür
30 dakikada atkı nasıl örülür

30 dakikada atkı örmek mümkün mü? Pek çoğumuz bu soruya tabi ki hayır yanıtı verecektir fakat bu mümkün. Videoda yapılışını izleyeceğiniz atkı sadece yarım saat gibi kısa bir sürede tamamen bitiyor ve kullanılabilir hale geliyor.

Atkı nasıl örülür hem de şiş kullanmadan bu videoda!

Handimania adlı Youtube kanalı tarafından hazırlanan ve “Arm Knitting – Infinity Scarf in 30 Minutes” ismiyle yayınlanan videoda bu teknik anlatılıyor. Dünya genelinde izlenen ve 24 Temmuz 2017 tarihi itibariyle 13.063.892 görüntüleme sahip bu videonun ne kadar popüler olduğunuz izlenme rakamından da anlayabilirsiniz.

İşin daha da ilginci bu modelin yapılışında şiş ya da tığ benzeri hiçbir şey kullanılmaması. Sadece kollarını kullanarak atkı ören bu bayan sizleri de hayretler içerisinde bırakacak.

Yarım saatte atkı örme tekniğinin anlatıldığı video sayesinde sizin de hemen deneyebileceğiniz bir atkı örme tekniği ortaya çıkmış oldu. Bu teknik sayesinde 30 dakika gibi kısa bir sürede atkı modeli örmek mümkün. Fakat şunu da belirtmekte fayda var kalın ip kullanılarak örülen bu modelin yapılışı biraz yorucu olabilir. Kollarınızda yanma hissi ve yorgunluk oluşacak, örmeye başlamadan önce bunu göz önünde bulundurun 🙂

Atkı modelleri ve yapılışları

Sitemizde yer alan belki de en ilginç örgü modeli olan bu örgü örneğinin videosunu izlediyseniz ve daha farklı şeyler arıyorsanız aşağıda yer alan linklere tıklayabilirsiniz. Sitemizde yer alan “Atkı” bölümünde daha farklı atkı modellerini bulabilirsiniz.

Atkı kara kış diye tabir edilen kış mevsiminin en soğuk günlerinde boyun bölgesini soğuktan korumak amacıyla örülen bir aksesuardır. Bu aksesuar son dönemlerde yerini yavaş yavaş boyunluk modellerine bırakmaya başlasa da yine de çok sayıda insan tarafından tercih edilmektedir. Boyunluk bağlama derdinin olmayışı nedeniyle sanırım insanlarımıza daha pratik gelmekte 🙂 Ne yalan söyleyeyim daha da hoş görünüyor bence 😉 Hem daha şık hem daha modern hem de daha kullanışlı olmasından dolayı ben de boyunluk tercih ederim. Burada tabi ki renkleri ve zevkleri tartışmayacağız, hangisini kullanmak isterseniz onu örebilirsiniz. Boyunluk örmek isterseniz sitemizdeki “Boyunluk” kategorisinden boyunluk modellerinin yapılışlarına da göz atabilirsiniz.

Diğer haberlerimize de göz atın;

 

Çocuk hırkası nasıl örülür? Muhteşem model http://nasilorulur.com/cocuk-hirkasi-nasil-orulur-muhtesem-model/

Kürklü atkılı şapka yapımı http://nasilorulur.com/kurklu-atkili-sapka-yapimi-deryanin-dunyasi-9-ocak-2015/

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here