Ana sayfa Sağlık 1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti

1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti

8
0
PAYLAŞ

1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti ile hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kilo vermek herkesin hayalidir. Bu uğurda yapılmayan diyet kalmamıştır. Bir de limon diyetini denemelisiniz. 1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti ile hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Limonun faydaları hakkında bundan önce birden fazla haber yayınlamıştık. 1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti ile hem zayıflayacak hem de cildinizi güzelleştire bileceksiniz. Limon sayesinde toksinleri vücudunuzdan rahatlıkla atabileceksiniz. Buda bebeksi bir cilde sahip olmanızı sağlayacak.

Bir hafta süreyle uygulayacağınız bu diyette yağ alımını en aza indireceksiniz. Ayrıca toksinleri attırma özelliğine sahip olan limon, vücudun su tutmasını ve dolayısıyla da oluşumunu önlüyor. Kilo verirken güzelleşmekte ayrı bir özelliktir. Limonun kendisi çok küçük ama yaptığı işler gerçekten de çok büyük.

İşte 1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti;

Her gün sabahları 1 fincan şekersiz çay, 1 çorba kaşığı limon marmeleti ve 2 dilim diyet ekmek.

Pazartesi günü öğle vaktinde: 2 tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile pişirilmiş pilav. Ancak 2 tatlı kaşığı sıvı yağ ile yapılacak. Karışık salata, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile tatlandırılmış yarım limon suyu ile tatlandırılmış 1 kâse meyve salatası.

Akşam: Sadece limon suyu ile pişirilmiş yağsız kuşbaşı et, 1 kepekli sandviç, 1 limon suyu ile pişirilmiş ıspanak.

Salı günü öğle vaktinde: 1 limon suyu ve biraz zeytin yağ ile pişirilmiş fırında balık, 1 kepekli sandviç, yarım limon suyu ile pişirilmiş taze fasulye.

Akşam: Yarım limon suyu ile pişirilmiş tavuk göğsü, 1 kepek sandviç

Çarşamba günü öğle vaktinde: Limonla pişirilmiş makarna ve yoğurt, 1 limon suyu ile tatlandırılmış salata, yarım limon suyu ile karıştırılmış çilek

Akşam: Yarım limon suyu ile pişirilmiş ahtapot (Ahtapot yemeyenler balık tercih edebilir.) Yarım limon suyu ile pişirilmiş taze fasulye, 1 kepek ekmek sandviç

Perşembe günü öğle vaktinde: 40 gr dil peyniri, 30 gr diyet ton balığı, limon suyu ile hazırlanmış salata, yarım limon suyu ile hazırlanmış meyve. Ancak muz ve üzüm dışındaki meyveler tercih edilecek.

Akşam: 150 gr palamut limon ile sotelenmiş, limon suyu ile hazırlanmış salata, 2 tane haşlanmış patates

Cuma günü öğle vaktinde: Limon suyu ile hazırlanmış rosto, 1 kepek sandviç ekmek ve limon suyu ile hazırlanmış fasulye.

Akşam: Tuzsuz ve yağsız peynir ve limon suyu ile hazırlanmış pilav, Limon suyu ile hazırlanmış balık, aynı şekilde limon suyu ile hazırlanmış salata.

Cumartesi günü öğle vaktinde: Limon suyu ile hazırlanmış tavuk, 1 kepekli sandviç, 1 limon suyu ile pişmiş ıspanak.

Akşam: Ton balığı, Limon sulu salata, muz ve üzüm dışındaki meyve, limon suyu ile tatlandırılmış domates salatası

Pazar günü öğle vaktinde: Limon ile tatlandırılmış fırında pişmiş balık, limon ile yapılmış taze fasulye, 1 portakal

Akşam: Rendelenmiş limon kabuğu ile haşlanmış makarna, Fırında pişirilmiş makarna, 1 kepek ekmeği sandviç, 1 limon suyu ile tatlandırılmış ıspanak.

1 Haftada 2 kilo verdiren limon diyeti ile istediğiniz ölçüdeki vücuda sahip olabilirsiniz. Şunu unutmayın ki sadece diyet yaparak kilo vermek pekte iyi sayılmaz. Egzersiz ile destekleyeceğiniz diyet programı her zaman çok daha iyi olacaktır.

Kaynak: http://www.kadinkahvesi.com/1-haftada-2-kilo-verdiren-limon-diyeti/19413